استاندارد BICSI اتاق سرور

استاندارد BICSI اتاق سرور چیست؟

 

استاندارد bicsi

استاندارد BICSI اتاق سرور در واقع یک استاندارد جدید برای ارائه بهترین شیوه برای طراحی و نصب و راه اندازی مراکز داده است. این استاندارد تحت نام طراحی و پیاده سازی بهترین شیوه مرکز داده ((ANSI /(( BICSI-002 جهت تکمیل نمودن استاندارد مانند TIA-942 و CENELEC EN 50173-5 ، طراحی گردیده است و بیشتر به مبحث کابل کشی مراکز داده میپردازد.

این استاندارد یکی از استانداردهای بین المللی BICSI است.

bicsi-standard-2

استانداردهای بین المللی BICSI

برنامه استانداردهای بین المللی BICSI استانداردها و دستورالعمل هایی را برای استفاده در طراحی، نصب و راه اندازی و یکپارچه سازی فن آوری ارتباطات و اطلاعات (ICT) ارائه داده است.
استانداردهای BICSI ، به تعریف شیوه های فعلی و بهبود در کیفیت و سیستم عملکرد بهتر صدا، داده، ایمنی الکترونیکی و امنیتی و فن آوری های صوتی و تصویری، و همچنین در بر گرفتن کابل کشی فیبر نوری و کابل های مسی و سیستم های توزیع مبتنی بر بی سیم پرداخته است.

استاندارد BICSI اتاق سرور یا همان استاندارد ANSI / BICSI-002
شامل الزامات نصب و راه اندازی و دستورالعمل برای مراکز داده میباشد .

bicsi-standard

بیش از ۵۰۰ صفحه توسط افراد مختلف ومتخصص از سرتاسر دنیا تهیه و تنظیم گردیده و به مواردی از جمله :

انتخاب سایت

معماری و طراحی سازه

برق و سیستم های مکانیکی

حفاظت از آتش

سیستم های امنیتی،

سیستم های اتوماسیون ساختمان

راه اندازی و نگهداری مراکز داده پرداخته است.

استاندارد BICSI فراتر از استاندارد طراحی مرکز داده می رود و به عواملی مانند محیط زیست و مصرف انرژی ، در کل طرح مراکز داده و تجهیزات فعال و زیرساخت های مورد نیاز مراکز با بکار گیری شیوه های نوین مدیریت انرژی سعی بر بالا بردن کیفیت وکاهش عوارض جانبی دارد. برای این منظور، استاندارد ANSI / BICSI-002 به خدمات دسترسی و امکانات ورودی، فضاهای مخابراتی، رکها وکابینت ها، کابل کشی معابر، کابل کشی مخابراتی، تست میدانی، مدیریت مخابراتی بصورت تخصصی پرداخته است.

اشتراک گذاری این مطلب
اکنون سفارش دهید