سینی کابل

سینی کابل و لدر

سینی کابل مانند لدر یکی از بهترین روش ها و ابزارهای هدایت حجم انبوهی از کابل ها میباشد با این تفاوت که این کابل ها گرمای زیادی تولید نمیکنند.. از آنجایی که اتاق سرور و مراکز کنترل مجموعه ای از تجهیزات الکترونیکی و سرورها بوده لذا مقدار کابل ها در این مراکز نیاز به مسیر دهی مناسب و استاندارد دارد. از این رو از سینی و لدر با توجه به حجم کابل کشی و مقدار تجهیزات قبل از اجرای کف کاذب استفاده میگردد.
اصولا قبل از اجرا می بایست نوع سینی و عرض آن انتخاب شده و در نقشه های فنی کلیه ی مسیر ها همراه با جزئیات مشخص گردد.

جنس سینی-کابل از ورق های گالوانیزه و ورق های روغنی است که با پودر مخصوصی پوشش داده میشود این پودر باعث میشود در حین اجرای سینی آسیبی به سینی وارد نشود.

به دلیل اینکه عمدتا از سینی کابل در دیتا سنتر ، اتاق برق و اتاق کامپیوتر و … استفاده میشود پس ضد حریق بودن آن بسیار حائز اهمیت میباشد که برای این مننظور از پوشش هایی برای عایق کردن آن استفاده میشود.

سینی کابل به صورتی آماده میشود که نیاز به برش و خم شدگی را در حین کار از بین میبرد و استفاده از تجهیزات و اتصالات جانبی آن باعث سهولت در نصب و اجرای آن میشود.

سینی دارای لبه های کناری با ارتفاع 30 الی 150 میلیمتر میباشد که باعث مقاومت و تحمل بار میشود.

موارد استفاده از سینی کابل:

اندازه ، ضخامت و مقاومت و استحکام سینی با توجه به محلی که مورد استفاده قرار میگیرد متغیر است.

اگر از سینی کابل در محیط های داخلی استفاده شود بحث زیبایی و وزن آن باید ارزیابی شود همچنین هوا و رطوبت محیط  نیز در تعیین جنس سینی و اینکه آیا نیاز به عایق هست یا نه موثر است.

اگر از سینی-کابل در محیط های خارجی استفاده شود عواملی مانند بارش برف و باران ، وزش باد و تکان خوردن سینی و احتمال زنگ زدگی و خوردگی سینی در تعیین جنس ان موثر است و نیاز است از سینی و تجهیزات ضد زنگ استفاده شود

تجهیزات سینی کابل

ردیوسر

رایزر

برای استفاده از سینی کابل در سطوح متفاوت و در مسیرهای عمودی با زاویه های متفاوت  از رایزر استفاده میشود.
چهار راهی سینی کابل

چهار راهی

برای اتصال 4 سینی کابل در چهار جهت مختلف
چهار راهی سینی کابل

سه راهی

برای اتصال 3 سینی کابل در سه جهت مختلف استفاده میشود
تبدیل

تبدیل

برای اتصال دو سینی با سایزهای مختلف
جوینت

جوینت

برای وصل کردن سینی های کابل به یکدیگر استفاده میشود
زانویی

زانویی

برای اتصال دو سینی کابل در گوشه دیوار استفاده میشود
[cq_vc_todolist header=”مزایای استفاده از سینی کابل” headercolor=”#ffffff” headerbackground=”#1e73be” icon=”fa-square-o,fa-square-o,fa-square-o,fa-square-o,fa-square-o,fa-square-o,” iconcolor=”#333333,#4682B4,#4682B4,#FF6347″]

1-استفاده از سینی کابل برای کابل کشی سبب کاهش هزینه های اولیه نصب و به دلیل سهولت در نصب باعث کاهش هزینه نیروی اجرایی نیز میشود.

2-سینی های کابل از کابل ها در برابر رطوبت و آتش حفاظت میکنند

3- به دلیل اینکه سیستم کابل کشی سینی-کابل قابل مشاهده است در صورت وقوع کوچکترین مشکل یا خرابی میتوان خیلی سریع نسبت به رفع آن اقدام کرد.

4-انعطاف پذیری در برابر تغییرات تکنولوژی.

[/cq_vc_todolist]

09900190083 سفارش سریع