سئو(بهینه سازی سایت)

سئو چیست؟

سئو مخفف سه کلمه Search Engine Optimization به معنای بهنیه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. بحث سئو بسیار مفصل است به طوری که صحبت درباره آن شاید به چندین جلد کتاب بیانجامد اما به طور خلاصه و کمی عامینانه میتوان گفت به کارگیری و انجام یکسری استانداردها، تکنیک ها و تجارب بر روی یک وب سایت به گونه ای که با جستجوی کلمات کلیدی خاصی آن  وب سایت معمولا در نتایج صفحه اول موتور جستجوگر مانند گوگل قرار گیرد، سئو گفته می شود.

چرا نیاز به سئو سایتمان داریم؟

هر لحظه تعداد بسیار زیادی وب سایت به جمع پایگاه های اینترنتی در جهان اضافه می شود. در این سیل عظیم خروشان وب سایت ها که با کاربری ها و موضوعات متفاوت جاری میشوند، نیاز به ابزاری جهت جستجو در آن ها می باشد تا کاربر را به بهترین مطالب مورد نیازش هدایت کند. این ابزار همان موتورهای جستجوگر همانند سایت گوگل هستند. حال با توجه به این نکته، دیگر زمان دارا بودن یک وب سایت به تنهایی نیست، بلکه نیاز است هنگامی که کاربر کلمه یا کلمات کلیدی مورد نظر ما را جستجو میکند سایت ما نیز در نتایج بالا ( معمولا صفحه اول نتایج ) قرار گیرد تا شانس ورود و تعداد ورود کاربر به وب سایت ما افزایش پیدا کند. به جد می توان گفت در صورتی که وب سایتی در این نتایج جستجو اولیه قرار نگیرد عملا از گردونه رقابت در دنیای مجازی و اینترنتی بیرون افتاده است.

فاکتورهای تعیین کننده سئو سایت چیست؟

از آنجایی که در بحث سئو در ایران معمولا گوگل را به عنوان هدف اصلی در بهینه سازی سایت قرار میدهند باید گفت، این موتور جستجوگر الگوریتم های بسیار پیچیده ای جهت لیست کردن سایت ها بر اساس کلمات کلیدی سرچ شده به کار می برد. اما در حال حاظر میتوان گفت، نوع وب سایت، طراحی و کد نویسی صحیح وب سایت، میزان رقابت بر سر کلمه کلیدی، قدمت سایت، برندسازی و تبلیغات از جمله مهمترین فاکتورهای تعیین کننده میزان موفقیت وب سایت در نتایج بالای جستجو هستند.

چه تظمینی هست وب سایت ما پس از سئو در نتیجه اول گوگل قرار گیرد؟ و مدت زمان اجرای آن چقدر است؟

هیچ تضمینی وجود ندارد! در واقع اگر شرکت یا شخصی مدعی شد وب سایت شما را میتواند در مدت زمانی در نتیجه اول جستجوی گوگل قرار دهد بدانید یا تجربه لازم در این کار را ندارد و یا کلاهبردار است! چراکه همانطور که اشاره شد فاکتورهای بسیار پیچیده ای در این زمینه وجود دارد که اشخاص و شرکت های مطرح در این حوزه که دارای تجربه های بسیار بالا در آن هستند نیز از این ادعا قاصرند!

سئو در گوگل

لذا از آنجایی که گوگل به طور مداوم الگوریتم های خود را عوض میکند و هیچ گاه یک روند ثابتی برای این کار وجود ندارد، تنها تخصص و تجربه میتواند متخصص سئو را در این زمینه یاری دهد. البته این بدان معنا نیست که نشستن وب سایت در نتیجه اول گوگل غیر ممکن است، اما تعیین مدت زمان و تضمین آن کاری بسیار غیر منطقی و غیر عقلانی به نظر میرسد. از این رو بیشتر شرکت ها میتوانند قرارگیری در صفحه اول نتایج گوگل را آن هم بسته به فاکتورهای تعیین کننده که عنوان شد، تعیین کنند. به عنوان مثال تضمین بر سر کلمه کلیدی “موبایل” جهت سئو آن برای یک وب سایت که در صفحه اول نتایج گوگل قرار گیرد با توجه به رقابت بسیار شدید و وجود وب سایت های بزرگ در این زمینه، سخت تر است تا کلمه کلیدی مانند “گوشی موبایل در اصفهان”.

هزینه اجرای سئو چقدر است؟

هزینه اجرای سئو بر اساس فاکتورهای ذکر شده تعیین میگردد. میزان رقابت بر سر کلمه کلیدی مورد درخواست مشتری، قدمت وب سایت مشتری، میزان طراحی و کد نویسی استاندارد وب سایت، بررسی کلمه کلیدی بر اساس محبوبیت آن و …. هزینه اجرای سئو بر روی هر کلمه کلیدی را تعیین میکند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با واحد نرم افزار شرکت نوآوران کیان ارتباط پایدار تماس بگیرید. با لبخند پاسخگوی شما خواهیم بود… .

09900190083 سفارش سریع