کف کاذب

اگر به تازگی قصد دارید از سیستم کف کاذب استفاده کنید میتوانید اطلاعات کامل که در این زمینه نیاز دارید را در این اینجا و همچنین صفحات مرتبط مطالعه کنید همچنین میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرید تا شما را در تمام زمینه ها راهنمایی کنند.و اگر اطلاعات لازم را دارید و قصد انتخاب و خرید دارید هم میتوانید از امکان مشاوره ما استفاده کنید و انتخابی مناسب با پروژه خود داشته باشید.

مشاورین ما در گروه نوآوران در کنار شما هستند . سبد محصولات نوآوران شامل بهترین و باکیفیت ترین محصولات است و بهترین پشتیبانی بعد از خرید را شامل میشود.

 

کف کاذب

کف کاذب

کف کاذب ،کف جدیدی است که با استفاده از تجهیزات فلزی در ارتفاعی بالاتر از کف اصلی قرار میگیرد و فضایی پنهان برای عبور تجهیزات و کابل های الکتریکی مانند کابل های برق،سیستم تهویه هوا،سیستم گرمایشی و سرمایشی،کابل کشی های کنترل محیط ،تشخیص آتش و امنیت را بوجود می آورد.کف کاذب در اصل یک سیستم می باشد که از ترکیبات:  پنل رویی – پوشش نهایی – میله ی رابط ( ایجاد کننده ی ارتفاع مورد نظر) – کفشک – کلاهک و استرینگر تشکیل شده است.میتوان گفت که این سیستم یک چهارچوب فلزی است با قابلیت تنظیم ارتفاع و پنل هایی که قابلیت جابجایی دارند.

کف کاذب باستان

تاریخچه کف کاذب

کف کاذب تاریخچه ایی قدیمی دارد که به دوران باستان و سرزمین روم باز میگردد.ماجرا از جایی شروع شد که وقتی رومیان پس از کارهای روزمره سخت و طاقت فرسا به محل زندگی خود باز می گشتند ترجیح میدادند زمان باقی مانده تا روز کاری بعد خود را به استراحت – بازی –ورزش – ماساژ وحمام کردن در محیطی گرم  بگذرانند.

در آن دوران رستوران ها و مراکز ورزشی و حمام های عمومی و بزم شبانه بسیار مورد توجه بود و صاحبان این مراکز تمام تلاش خود را می کردند تا از راه کارهای جدیدی جهت جلب توجه مشتریان استفاده نمایند. مردان رومی پس از یک روز کاری سخت برای دو یا سه ساعت از وقت خود را در مراکزی که مانند یک مجتمع خدماتی و رفاهی بود میگذراندند. در این مراکز همه ی امکانات فراهم بود، بازی ،ورزش ،اتاقهای ماساژ،رستوران و البته حمام هایی مدرن و آرامش دهنده !!

کف کاذب باستان
کف کاذب در دوران باستان

در قرن ۲ میلادی حمام های عمومی جهت گرم نمودن کف حمام اولین سیستم های کف-کاذب را بوجود آوردند واین خلاقیت و نوآوری با استقبال فراوان رومیان روبرو شد و این سرآغاز روشی برای ایجاد فضایی با قابلیت های مختلف برای استفاده از آن گردید.

کشورهایی مانند آمریکا و آلمان از این راه کار باستانی بهترین استفاده را نمودند و با طراحی و ایجاد مدل های متنوع این محصول را بسیار کاربردی تر جلوه دادند.

در حال حاضر در کشورهایی مانند ترکیه ، روسیه و چین کف کاذب بیشترین کاربردها را دارد و بعنوان یک متریال ساختمانی شناخته شده مورد استفاده قرار میگیرد. امروزه در کشور عزیزمان ایران این محصول بسیار مورد توجه متخصصان IT  و مهندسین ساختمان قرار گرفته و رفته رفته شناخت عمومی برای این محصول ارزنده  رو به پیشرفت می باشد.

چرا از کف کاذب استفاده کنیم؟

دلایل استفاده

همگام با پیشرفت های دنیای مدرن امروزی فناوری های ساختمانی درحال پیشرفت میباشند.

امروزه ساختمان های مدرن به سمتی حرکت کرده اند که سهولت کاربری های مختلف را برای مصرف کنندگان به ارمغان آورده اند.

تصور کنید شما فضایی دارید که در حال حاضر تعدادی کارمند در آن مشغول به کار هستند و بعد از مدتی به دلایل مختلفی مانند جابجایی واحد های درون سازمانی همان فضا قرار است بعنوان اتاق کنفرانس مورد استفاده قرار بگیرد.

تامین زیرساخت های جدید، تامین برق، شبکه، تلفن و…. نیاز به هزینه و صرف زمان و بکار گیری نیروی انسانی زیاد میباشد

حال اگر شما دستور از پیش تعریف شده ایی را در نظر گرفته باشید علاوه بر رایگان تمام شدن این تغییرات سرعت اجرایی بالا تری برای انجام تغییرات جدید خواهید داشت.با استفاده از کف کاذب ارتفاع هایی بین 51 میلی متر تا 1200 میلی متر را میتوان مطابق با خدمات مورد نیاز ایجاد کرد. امکان عبور کلیه تاسیسات از زیر کف-کاذب ، بکار گیری سیستم های هدایت شونده ی گرمایشی و سرمایشی بدون محدودیت یکی از اساسی ترین مزایای استفاده از این سیستم میباشد. در حال حاضر کف-کاذب در اتاق های کنترل – اتاق برق – اتاق سرور و مراکز داده بیشترین کاربرد را دارد اما از این سیستم علاوه بر محیط های اداری و صنعتی در محیط مسکونی و مراکز خرید و حتی سوپرمارکت ها نیز استفاده میشود.

کف کاذب اتاق سرور دفتر تبلیغات اسلامی

اجزای کف کاذب

 پایه: یک ساختار پشتیبانی با قابلیت تنظیم ارتفاع برای کف کاذب .ارتفاع پایه های اندازه فضای خالی بین کف اصلی و کف کاذب را تعیین میکند و همانطور که اشاره شد این ارتفاع با توجه به میزان تجهیزاتی که زیر کف قرار میگیرند بستگی دارد.

میله های استرینگر: استرینگر ها با پایه ها یک چهارچوب برای پنل های کف ایجاد میکنند به نحوی که پنل ها برروی این چهارچوب قرار میگیرند و یک ثبات جانبی پیدا میکنند .

پنل : سطح رویی سیستم کف کاذب ، پنل میباشد و با توجه به جنس پنل ها اسم کف کاذب مشخص میشود.

برروی این پنل ها میتوان با توجه به محیطی که مورد استفاده قرار میگیرند از کف پوش نیز استفاده کرد.در ادامه انواع کف پوش ها را معرفی میکنیم.

نکته قابل توجه و مهم در مورد انواع کف کاذب و انتخاب آن این است که محیط در انتخاب کف کاذب موثر است و نمیتوان هر کف کاذبی را هر محیطی استفاده کرد و همین امر دلیل تنوع در این محصول است.

ویژگی های سیستم کف کاذب

پنل های کف کاذب اغلب در ابعاد 60*60 تولید میشوند. این پنل ها ممکن است از یک هسته چوب خورد شده تشکیل شده باشند یا با فولاد دسته بندی شده باشند و یا با پوشش هایی مانند چوب یا سنگ ساخته شده باشند.

برروی بعضی پنل های کف کاذب میتواند حفره های وجود داشته باشد که عمق این حفره ها بین 20 میلی متر تا 1200 میلی متر میتواند باشد و در صورت لزوم میتوان عمق این حفره ها را با استفاده از سیستم های خاصی افزایش داد. این مدل از کف کاذب ، کف کاذب سوراخدار نامیده میشود که اغلب در مراکز داده و اتاق سرور برای استفاده از سیستم تهویه هوا در جلوی رک ها استفاده میشود.

میتوانید توضیحات کامل درمورد کف کاذب سوراخدار را اینجا بخوانید.

ارتفاع سیستم کف قابل دسترسی متغیر است که این ارتفاع با استفاده از پایه ها ایجاد میشود و با توجه به میزان و حجم کابل ها و سایر سرویس هایی که در زیر کف کاذب قرار میگیرند،تعیین میگردد.

سیستم کف کاذب اجازه میدهد که انعطاف پذیری بالایی در طراحی ساختمان داشته باشیم زیرا این پنل ها قابلیت جابجایی و تعویض دارند و هر زمان که نایاز باشد میتوان آنها را تغییر داد و ظاهر جدیدی را به محیط بخشید.

مزایا و دلایل استفاده از کف کاذب در صنعت و مناطق مسکونی

 • نگهداری وسایل اضافه: این مورد بسیار برای منازل مسکونی کاربرد دارد و یک انباری مخفی در کف منزل را ایجاد میکند.
 • زه کشی: کف کاذب میتواند برای زهکشی آب سیلاب در مناطقی که مستعد سیل است استفاده شود.در این حالت مبلمان و تجهیزات و سیستم های الکتریکی در فاصله ی بالاتری از کف اولیه قرار میگیرند.
 • جابجایی آسان تاسیسات موجود در زیر کف-کاذب
 • هدایت سرما و گرما به نقاط مورد نظر
 • ایجاد تغییرات در چیدمان
 • کابل کشی: یکی دیگر از مزایای استفاده از کف کاذب ،کابل کشی تجهیزات زیرساخت شبکه است.به همین دلیل دفاتر و مراکز داده ،اتاق سرور ،اتاق کامپیوتر و اتاق برق باید حتما از سیستم کف کاذب استفاده کنند زیا هم سهولت در تردد را فراهم میکند و هم خطرات ناشی از برق گرفتگی را از بین میبرد.
 • ایجاد تفاوت سطح از ۱۵ الی ۱۲۰ سانتی متر
 • عبور تاسیسات
 • دسترسی آسان و سریع به تاسیسات و کابل کشی ها
 • سیستم خنک کننده: از سیستم کف کاذب میتوان برای قرار دادن سیستم های تهویه هوا ،حرارت و خنک کننده استفاده کرد.این مزیت به ویژه برای مراکز داده ای کاربرد دارد که اغلب برای خنک کردن رک های از کف طراحی شده اند. در این روش خنک سازی با استفاده از پنل های کف کاذب سوراخدار انجام میشود. همچنین از این قابلیت برای مناطق مسکونی نیز میتوان استفاده کرد و سیستم گرمایشی و سرمایشی از کف را ایجاد کرد در این صورت نیازی به استفاده از لوله های روکار نیست و زیبایی منزل دوچندان میشود.
 • جابجایی های سریع و انعطاف پذیر

انواع کف کاذب

این محصول در مدل های گوناگونی طراحی شده و روانه ی بازار گردیده است که با توجه به مواردی همچون موقعیت جغرافیایی – میزان فشار وارده – ارتفاع – کاربرد و محل مورد استفاده در انتخاب مدل نهایی مورد توجه قرار میگیرد.بسیار مهم است که کف کاذبی انتخاب شود که از هر نظر با شرایط سازمانی ما مناسب باشد تا از آسیب رسیدن به تجهیزات و کارکنان پیشگیری شود.

در ادامه انواع کلی کف-کاذب را معرفی کرده و به طور خلاصه خصوصیات هریک را بیان میکنیم .شما میتوانید برای دریافت اطلاعات تکمیلی درمورد هریک به صفحه مخصوص آنها مراجعه فرمایید.

کف کاذب فولادی:

این مدل از جنس ورق فولادی با قابلیت فوق کشش تولید میشود و داخل آن از متریالی استفاده میشود که مرتبط با کاربری آن میباشد. یعنی با توجه به شرایط کاربری محیط از متریال خاصی پر میشود و میتوان برای آن از از کف پوش های مختلف استفاده کرد.این مدل برای مناطق معتدل مناسب میباشد.

کف کاذب فولادی به تنهایی معنی ندارد و با توجه به نوع آن نام گذاری و استفاده میشود.

کف کاذب فولادی به دو نوع توپر و توخالی تقسیم میشود که هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند و با توجه به شرایط خاص قابل استفاده هستند.

کف کاذب فولادی توپر:

این مدل از پودر سیمان و مواد شیمایی مانند کربن پر میشود و به همین دلیل به آن توپر میگویند .استفاده از متریالی که گفته شد برای پر کردن داخل کف کاذب فولادی، پنل کف کاذب را به یک پنل نارسانا برای دفع الکتریسیته ساکن تبدیل میکند و همچنین وزن کف را افزایش میدهد که باعث مقاومت بیشتر در برابر فشار نیز میشود.در بعضی از پروژه ها این افزایش وزن مزیت محسوب میشود و انتخاب کارفرما را محدودتر میکند.

کف کاذب فولادی توخالی:

این مدل دارای ویژگی های گفته شده در مورد کف کاذب فولادی میباشد و داخل آن خالی میباشد و دلیل نامگذاری آن به این اسم نیز خالی بودن آن است .کف-کاذب فولادی توخالی دارای وزن کمی است و به همین دلیل برای مکان هایی که وزن کف-کاذب اهمیت دارد و ساختمان تحمل بار زیاد کف کاذب هارا ندارد استفاده میشود.

کف کاذب چوب

این مدل مانند دیگر انواع کف میباشد و مزیتی که دارد این است که به زیبایی محیط کمک زیادی میکند  و تنوع خاصی را بوجود می آورد.جنس پنل آن اغلب MDF و نئوپان میباشد.

کف کاذب ضدرطوبت

این مدل همانطور که از اسم آن پیداست برای محیط هایی مناسب که در آنجا رطوبت نسبی هوا زیاد است و این کف ها از مواد ضد رطوبت تشکیل میشوند که توان مقابله بالایی با رطوبت دارند.

در پایین میتوانید انواع کف-کاذب را با دسته بندی و جزیات دقیق تر مطالعه کنید.

 • چوب با کف پوش کانداکتیو
 • چوب با کف پوش pvc معمولی
 • چوب با کف پوش pvc آنتی استاتیک
 • چوب بدون کف پوش
 • ضد حریق
 • ضدرطوبت
 • نمایشگاهی
 • فولادی توپر بدون روکش
 • گراویسی با کف پوش آنتی استاتیک
 • گراویسی با کف پوش کانداکتیو
 • گراویسی با کف پوشpvc معمولی
 • گراویسی با کف پوش pvc آنتی استاتیک
 • گراویسی با کف پوش گرانیت
 • چوب با کف پوش آنتی استاتیک
 • فولادی توخالی باروکش pvc معمولی
 • فولادی تو خالی با روکش موکت
 • فولادی تو خالی بدون روکش
 • فولادی توپر با روکش PVC آنتی استاتیک
 • فولادی توپربا روکش HPL آنتی استاتیک
 • فولادی توپر باروکش pvc معمولی
 • فولادی توپر با روکش موکت
 • آلومینیومی با روکش PVC آنتی استاتیک
 • آلومینیوم با روکش HPL آنتی استاتیک
 • آلومینیومی با روکش PVC معمولی
 • آلومینیومی با روکش موکت
 • آلومینیومی بدون روکش
 • فولادی تو خالی با روکش PVC آنتی استاتیک
 • فولادی تو خالی با روکش HPL آنتی استاتیک

اشتباهات رایج در انتخاب کف کاذب

دلایل وجود مدل های مختلف کف کاذب

ما قصد داریم دلیل تنوع در مدل های کف-کاذب و اشتباهاتی که افراد درهنگام انتخاب کف-کاذب مناسب انجام میدهند را برای شما بیان کنیم تا در انتخاب کف مناسب برای سازمان خود دچار اشتباه نشوید .

شاید در نگاه اول بنظر بیاید اشتباهی برای انتخاب کف وجود ندارد اما با خواندن مقاله ما متوجه خیلی از جزئیات در این زمینه میشوید .گاهی این اشتباهات مستلزم خسارات و هزینه زیادی میشود .

اشتباهات رایج در انتخاب کف کاذب

دلایل تولید کف کاذب در مدل های مختلف:

  وقتی محصولی با مدلهای مختلف طراحی و تولید میشود چند دلیل اساسی وجود دارد ، این دلایل در خصوص  طراحی و تولید کف-کاذب بدین شرح است:

 • متفاوت بودن کاربرد های محل نصب
 • متفاوت بودن شرایط محیطی  محل نصب
 • قیمت و مقرون به صرفه بودن
 • میزان تحمل فشار و مقاومت ( در برابر فشار بر روی کف-کاذب – میزان تحمل و مقاومت در برابر حریق – مقاومت در برابر تردد  – محل نصب و… )

فاکتور های زیادی در طراحی و تولید محصول مذکور در نظر گرفته میشود که چنانچه این فاکتور ها مورد توجه مصرف کنندگان آن قرار بگیرد یک بار برای همیشه دغدغه انتخاب کف کاذب به پایان میرسد.  

چرا به صورت مشخص چند نوع کف کاذب وجود دارد ؟

کف کاذب نسبت به شرایط ( شرایط جغرافیایی ، آب و هوایی ، محیطی ، نوع کاربری)باید انتخاب شود . به عنوان مثال استفاده از کف کاذب در آزمایشگاه : برای انتخاب کف کاذب در آزمایشگاه باید به این نکته توجه کنیم که در این مکان چه موادی مورد استفاده قرار میگیرد . مثلا اگر مواد اسیدی استفاده میشود باید کفی استفاده شود که در برابر مواد اسیدی مقاومت داشته باشد .

اگر برای اتاق برق بدنبال کف-کاذب هستیم باید کفی را انتخاب کنیم که خصوصیات مخصوص به کف کاذب اتاق برق را داشته باشد. اگر برای یک راهرو بخواهیم کف کاذب نصب کنیم ، این کف باید در برابر رفت و آمد مقاومت داشته باشد. کف کاذب برای مناطق مرطوب نیز باید شرایط مقاومت در برابر رطوبت را داشته باشد.

با توجه به مطالب بالا میتوان دلیل طراحی و تولید مدل های مختلف کف-کاذب را متوجه شد و موقع انتخاب شرایط مختلف را مورد بررسی قرار داد .

کف کاذب برای چه مکانهایی میتوانند استفاده شوند؟

ما به طور کل دو نوع محیط داریم : indoor  و outdoor

برای محیط outdoor  باید مواردی مانند تابش آفتاب ، بارش باران ، حفظ مقاومت و زیبایی را هم در نظر بگیریم .

با توجه به این شرایط کف-کاذب سنگ تنها گزینه ما برای محیط outdoor میباشد.

برای محیط هایی که مسئله وزن در آن محیط مهم است ، سه انتخاب وجود دارد :

 •  کف کاذب چوب با انواع روکش ها
 • کف کاذب آلومینیوم با دو روکش PVC و HPL 
 •  کف کاذب فولادی توخالی

عنوان

کف کاذب محیط indoor

کف کاذب آلومینیوم

کف کاذب چوب

کف کاذب سولفات کلسیم

عنوان

کف کاذب محیط outdoor

کف کاذب سنگ

کف کاذب سنگ

کف کاذب محیط outdoor

برای محیط هایی که نیاز به کف کاذب سبک وزن دارند و رطوبت بالایی هم دارند ما پیشنهاد ویژه ای برای شما داریم، برای اطلاع از آن با ما تماس بگیرید.

برای محیط های صنعتی که دارای آب و هوای معتدل هستند میتوانند از کف فولادی توپر با کف پوش HPL  استفاده کنند. کف کاذب دسته بندی های مختلفی دارند که در ادامه انواع کف همراه با توضیحات مختصر گفته شده است. برای مطالعه اطلاعات تکمیلی درمورد هرکدام از موارد میتوانید وارد صفحه مخصوص هرکدام شوید و اطلاعات بیشتری بدست آورید .درصورت نیاز به هرگونه مشاوره و خرید با ما تماس بگیرید .

بررسی انواع کف کاذب

بررسی مورد به مورد میزان مقاومت و کاربرد های انواع کف کاذب 

 انواع کف کاذب مورد بررسی قرار گرفته:

 • کف کاذب فولادی توپر
 • فولادی توخالی 
 • آلومینیومی
 • چوبی
 • کف کاذب گراویسی 

نقاط ضعف

نقاط قوت

توضیحات

مدل کف کاذب

1-عدم مقاومت در برابر رطوبت بالا و یا خشکی شدید هوا

2-دفرمه شدن نوارهای دور در زمان حمل و نقل،نصب و جابجایی بعد از نصب

3-درصد اکسیده شده نامحسوس:35%

4-درصد خستگی محصول بعد 1سال:25%

1-تحمل فشار نقطه ای فشار گسترده

2-میزان رطوبت موردنیاز:10تا15%

1-میزان تحمل فشار نقطه ای:1250-1500-2000کیلوگرم(متفاوت نسبت به مدل انتخابی)

2-میزان تحمل فشار گسترده:2500-3000کیلوگرم(متفاوت نسبت به مدل انتخابی)

موارد استفاده انواع کف کاذب فولادی توپر

1-ایده آل برای مکان های صنعتی و مکان های اداری با آب و هوای معتدل

انواع کف کاذب فولادی توپر

1-عدم مقاومت در برابر رطوبت بالا و یا خشکی شدید هوا

2-جداشدن کفپوش کف کاذب از روی پنل آلومینیوم به دلیل تفاوت ضریب انبساط و انقباض

3-درصد خوردگی نامحسوس:2%

4-درصد خستگی محصول بعد 1سال:40%

1-وزن پایین نسبت به مدل فولادی توپر

2-میزان رطوبت موردنیاز:10تا15%

1-میزان تحمل فشار نقطه ای:1000-1250کیلوگرم(متفاوت نسبت به مدل انتخابی)

2-میزان تحمل فشار گسترده:2000-2250کیلوگرم(متفاوت نسبت به مدل انتخابی)

موارد استفاده انواع کف کاذب فولادی توخالی

1-ایده آل برای مکان های صنعتی و مکان های اداری با سازه های سکلتی نامقاوم آب و هوای معتدل

انواع کف کاذب فولادی توخالی

1-عدم مقاومت در برابر رطوبت بالا و یا خشکی شدید هوا

2-جداشدن کفپوش کف کاذب از روی پنل آلومینیوم به دلیل تفاوت ضریب انبساط و انقباض

3-درصد خوردگی نامحسوس:2%

4-درصد خستگی محصول بعد 1سال:40%

1-وزن پایین نسبت به مدل فولادی توپر و توخالی

2-مقاومت در برابر رطوبت

3-میزان رطوبت موردنیاز 10تا15%

1-میزان تحمل فشار نقطه ای:1000-1250کیلوگرم(متفاوت نسبت به مدل انتخابی)

2-میزان تحمل فشار گسترده:2000-2250کیلوگرم(متفاوت نسبت به مدل انتخابی)

موارد استفاده انواع کف کاذب آلومینیومی

1-ایده آل برای مکان های صنعتی و مکان های اداری با سازه های سکلتی نامقاوم آب و هوای مرطوب

انواع کف کاذب آلومینیومی

ندارد

1-زیبایی محصول نهایی-عدم خستگی و فرسایش

2-مقاومت در برابر رطوبت

3-میزان رطوبت موردنیاز 10تا15%

1-میزان تحمل فشار نقطه ای:1000-1250کیلوگرم(متفاوت نسبت به مدل انتخابی)

2-میزان تحمل فشار گسترده:2000-3000کیلوگرم(متفاوت نسبت به مدل انتخابی)

موارد استفاده انواع کف کاذب گراویسی

1-ایده آل برای مکان های صنعتی و مکان های اداری-مراکز داده و اتاق سرور،سالن های کنفرانس و مراکز درمانی برای تمام شرایط محیطی

انواع کف کاذب گراویسی

کف کاذب گراویسی

کف کاذب گراویسی حاصل ۱۷ سال تلاش و تجربه شرکت نوآوران کیان ارتباط پایدار میباشد که طی بررسی مدل های مختلف کف کاذب توسط واحد طراحی و مهندسی شرکت ، مراحل تولید را پشت سر گذاشته است و هم اکنون محصول انحصاری شرکت نوآوران میباشد.

کف کاذب گراویسی یکی از کاربردی ترین انواع کف-کاذب میباشد.

برای جلوگیری از ورود دلالان جهت فروش کف کاذب گراویسی ،این شرکت اقدام به ارائه مستقیم این محصول نموده است و هیچ نماینده ای در خصوص فروش کف-کاذب گراویسی ندارد.

کف کاذب

موارد استفاده از کف کاذب

به طور کلی این محصول در تمامی مکان هایی که نیاز به ایجاد فضایی در کف جهت عبور کابل برق ، کابل شبکه و تاسیسات دیگری نیاز باشد استفاده می شود. غالب موارد استفاده از این ابزار در طراحی اتاق سرور بر اساس استاندارد های مربوطه صورت می پذیرد.

انواع پنل رویی ( روکش )

کف کاذب با روکش های مختلف تولید میگردد. انتخاب پوشش نهایی بنابر نوع کاربرد متفاوت بوده و بر اساس نیاز قابل تولید میباشد. در حال حاضر روکش های زیر توسط شرکت نوآروان کیان ارتباط پایدار ارائه میگردد:

 • روکش PVC:  کف کاذب با روکش PVC جهت استفاده در مکانهای عمومی -راهروها و مکان های پرتردد در نظر گرفته می شود. لازم به ذکر است روکش PVC ضد خش نیست ولیکن در برابر سایش مقاومت نسبتا قابل قبولی دارد.
 • روکش PVC آنتی استاتیک: کف-کاذب با روکش PVC آنتی استاتیک عموما در مکانهایی که دفع الکتریسیته ی ساکن مد نظر می باشد استفاده میگردد. مکانهایی مانند اتاق برق- اتاق کنترل- اتاق UPS
 • روکش HPL:   کف کاذب با روکش HPL یکی از پر کاربرد ترین روکش ها در کشور میباشد . مزایایی همچون ضد خش بودن – آنتی استاتیک بودن – مقاومت در برابر خستگی  فاکتور هایی است که روکش HPL را بیش از سایر  پوشش های نهایی کف-کاذب مورد توجه قرار داده است.
 • روکش موکت: کف کاذب با روکش موکت عموما در اتاق جلسات و اتاق کنفرانس و سالن های اجتماعات مورد استفاده قرار میگیرد. انتخاب طرح و مدل های مختلف موکت به سلیقه مشتری میباشد و محدودیتی در این خصوص وجود ندارد.

البته باید به این نکته توجه نمود که شرایط محیطی بسیار بر نوع پوشش  نهایی کف-کاذب  تاثیر گذار می باشد.

لذا روکش HPL در محیط های بسیار خشک مانند مناطق مرکزی کشور مانند استانهای کرمان-یزد-سیستان و بلوچستان عمر بسیار کمتری خواهند داشت. خشکی محیط باعث ترک خوردگی  کف کاذب با این نوع روکش خواهد شد.

البته کف-کاذب با روکش HPL در  محیط هایی که دارای رطوبت بالایی نیز می باشند  واکنش نشان خواهد داد و در اثر رطوبت تغییر شکل داده واز روی پنل اصلی کف کاذب جدا میگردد.

با توجه به موارد ذکر شده بهترین محیط جهت بکار گیری کف-کاذب با روکش HPL محیط هایی هستند که دارای رطوبت متعادل می باشند.

بخشی از کاربرد های عمومی  انواع کف کاذب نوآوران:

  •  جهت اجرا در اتاق کامپیوتر
  •  جهت اجرا در Call Center
  • جهت اجرا در اتاق های آموزش و کلاس
  • جهت اجرا در اتاق سرور
  • جهت اجرا در سالن های بزرگ
  • جهت اجرا در اتاق های کنترل
  • جهت اجرا در اتاق کنفرانس
  • جهت اجرا در اتاق های پزشکی/ MRI
  • جهت اجرا در فضای اداری
  • جهت اجرا در نمایش اتاق ها
  • جهت اجرا در اتاق های چاپ
  • جهت اجرا در دفتر و سالن
  • جهت اجرا در برج های نگهبانی
  • جهت اجرا در انبار
کف کاذب اتاق سرور

کف کاذب اتاق سرور

یکی از مهمترین تجهیزات اتاق سرور ،کف-کاذب میباشد.به دلیل وجود کابل های شبکه ، کابل های برق و سیستم خنک کننده برروی کف اتاق سرور باید از کف-کاذب استفاده کرد.در انتخاب کف کاذب برای هر محیطی بهتر است استانداردها را در نظر گرفت اما در خصوص اتاق سرور و مراکز داده توجه به استانداردها بسیار ضروری است زیرا طراحی اتاق سرور استاندارد هم باعث صرفه جویی در هزینه ها میشود و هم امنیت تجهیزات و کارمندان را بدنبال دارد.کف کاذبی که برای اتاق سرور استفاده میشود باید دارای دوام و مقاومت بالا در برابر حریق ، رطوبت ، جریان الکتریسیته، وزن رک ها باشد و با شرایط محیطی سازگار باشد.

کف کاذب اتاق سرور می تواند از انواع این محصول بسته به مکان و شرایط آن باشد.

معمولا با انجام امور کارشناسی اولیه  و توجه به استاندارد های اتاق سرور و فاکتورهای مورد توجه مشتری بهترین پیشنهاد جهت اجرا داده می شود.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر مطلب کف کاذب برای اتاق سرور و مراکز داده را مطالعه فرمایید.

اجرای کف کاذب
نصب کف کاذب

نصب کف کاذب

تیم متخصص نوآوران کیان ارتباط پایدار جدید ترین روشهای نصب انواع کف-کاذب رادر پروژه ی شما انجام می دهد.

برآورد دقیق مواد و مصالح مورد نیاز پروژه ی شما از جمله : پانل ها، زیر ساخت، رمپ، ریل ها، مراحل و لوازم جانبی ارائه میگردد .

مجموع این اقدامات با نصب حرفه ای انواع کف-کاذب در مکان مورد نظر مشتری تا زمان بدست آوردن رضایت ۱۰۰ درصدی ایشان ادامه پیدا میکند.

اشتباهات رایج در نصب کف کاذب

نصب اصولی کف کاذب نقش بسیار مهمی در پایداری سیستم کف کاذب ایفا میکند.

بهترین مدل کف کاذب چنانچه غیر اصولی نصب شود کاربران را ناراضی خواهد کرد.

روشهای مختلفی برای نصب کف کاذب وجود دارد ،

نصب کف کاذب بدون استفاده از فریم دور

نصب با فریم دور

نصب به همراه پیچ کردن پایه ها به زمین

نصب بدون پیچ کردن پایه ها به زمین

نصب با استفاده از چسب های صنعتی

اما کدام روش اصولی است وکدام روش معایب فنی دارد؟

برای پاسخ به این سوال ابتدا باید عوامل تاثیر گذار بر سیستم کف کاذب را مورد بررسی قرار داد:

عوامل تاثیر گذار برسیستم کف کاذب بعد از نصب:

تردد  دائم نفرات برروی سطح کف کاذب

برداشتن وجابجایی پنل های کف کاذب

عبور چرخ دستی های سنگین وزن

حرکت صندلی های چرخدار بر روی سطح نهایی کف کاذب

حرکت های جانبی

حرکت های افقی وعمودی بر سازه کف کاذب

تعریف کف کاذب را از دیدگاه نصب فنی مرور میکنیم:

کف کاذب ساختاری به هم متصل است که با ایجاد تفاوت سطح نیاز های کاربران ومحیط را مرتفع میسازد و دسترسی به تاسیسات زیرین را برای کاربران ونیروهای فنی وتاسیساتی فراهم میاورد.

بنابر این یک نصاب حرفه ایی کف کاذب باید کاربری سیستم کف کاذب را در نظر بگیرد و بر اساس آن بهترین روش نصب کف کاذب را ارائه نماید.

پیشنهاد میکنیم در زمان نصب کف کاذب هرگز از روشهای زیر استفاده نکنید:

هرگز پایه های کف کاذب را به زمین متصل نکنید و اجازه دهید کفشک های سیستم زیر سازی آزادانه جایگاه خود را مشخص کنند.

هرگز استیرینگر های اطراف کار را به فریم دور متصل نکنید واجازه دخید فشار های جانبی وارده از اطراف سیستم دفع شود.

هرگز بجای فریم دور از پایه کف کاذب استفاده نکنید.

هرگز جوشکاری فریم دور را به افراد غیر متخصص واگذار نکنید و اهمیت اجرای اصولی ومستحکم فریم دور کف کاذب را دست کم نگیرید.

مسئولیت نصب کف کاذب بسیار زیاد است چرا که ارتباط مستقیم با جان کاربران این ساختار دارد.

یک سقوط از ارتفاع 10 سانتی متری در ساختار کف کاذب میتواند صدمه های جبران ناپذیری را به کاربران وارد نماید.

ما سعی کرده ایم همانطور که مطابق با استانداردهای جهانی محصول تولید میکنیم ، بر اساس بروز ترین روشهای اجرایی

تیم های فنی خود را آموزش دهیم .

شما میتوانید تخصصی ترین مشاوره های خرید واجرا را بصورت رایگان از ما دریافت کنید، همکنون تماس بگیرید و لذت یک مشاوره تخصصی ومختص به پروژه خود را تجربه کنید…. با لبخند پاسخگوی شما هستیم…..

کف کاذب و زلزله

کشور ما دهمين کشور زلزله خيز دنياست.
حدود نود درصد خاک کشور ما بر روي کمربند زلزله خيز قرار گرفته است.
در ده سال گذشت نهصد و پنجاه زمين لرزه در ايران به ثبت رسيده است.
هرسال يک زمين لرزه شش ريشتري و و هر ده سال يک زمين لرزه هفت ريشتري اتفاق افتاده است.
بنابر اين ميتوان زمين لرزه را در ساختمان هاي صنعتي و مراکز کنترل ومراکز داده يکي از فاکتور هاي اصلي و بعنوان يک تهديد در نظر گرفت.
مقاومت کف کاذب در برابر زلزله:
همانطور که قبل شرح داده شد کف کاذب ترکيبي از قطعات و تجهيزات مختلف مي باشد که با هم سيستم کف کاذب را بوجود مي آورد.
از آنجايي که تمامي کف کاذب ها بالاتر از کف اصلي بوجود ميايند ، تعادل سيستم در برابر فشار هاي جانبي و سطحي از اهميت بالايي برخوردار ميباشد.
يک بار ديگر قطعات کف کاذب را با هم مرور ميکنيم:
کفشک: صفحه ايي که بر روي کف اصلي قرار ميگيرد.
ميله رابط:ايجاد کننده ارتفاع کف کاذب.
کلاهک: برروي ميله رابط قرار ميگيرد و قابليت رگلاژ ارتفاع کف کاذب تا ارتفاعي حدود 5 سانتي متر را ايجاد ميکند وبستري را براي قرار گرفتن پنل کف کاذب (مدل آلومينيومي )و يا قرار گرفتن پروفيل هاي اتصال(استيرينگر)بوجود مياورد.
استيرينگر: قوطي ويا ورق گالوانيزه خم کاري شده ايي است که فاصله مابين کلاهک و پايه ها را حفظ ميکند واز به هم ريخته گي وتغيير فواصل مورد نياز در سيستم زير سازي کف کاذب جلو گيري ميکند.
البته يکي از ويژه گي هاي بسيار مهم استيرينگر ايجاد نشيمنگاه مناسب براي پنل کف کاذب ميباشد.
پنل کف کاذب: اين قطعه آخرين قطه ايي است که در سيستم کف کاذب بر روي ساختارهاي ايجاد شده قرار ميگيرد وسطح نهايي کف کاذب را بوجود مي آورد.
تمامي قطعات فوق در زمان زلزله نقش مهمي را در پايداري سيستم کف کاذب ايفا ميکنند.
شرکت نوآوران کيان ارتباط پايدار با بکار گيري تجربه وعلم کارشناسان توانمند خود همواره وقوع زلزله را در ساختار هاي طراحي شده خود در نظر گرفته و کامل ترين سيستم کف کاذب را به بازار عرضه مينمايد.
جهت دريافت مشاوره تخصصي هم اکنون با ما تماس بگيريد.

با لبخند پاسخگوی شما هستیم.

کف کاذب
 • کف کاذب
5

کف کاذب

پنل های کف کاذب اغلب در ابعاد 60*60 تولید میشوند. این پنل ها ممکن است از یک هسته چوب خورد شده تشکیل شده باشند یا با فولاد دسته بندی شده باشند و یا با پوشش هایی مانند چوب یا سنگ ساخته شده باشند.

اشتراک گذاری این مطلب
09900190083 سفارش سریع